dnes je nedeľa,  26. jún 2022,  meniny má Adriana

Návod na lepenie nálepiek na autá - článok

autor: admin
pridané: 15.12.2013 10:32
UPOZORNENIE: exteriérová nálepka sa musí lepiť na podklad, ktorý má minimálnu teplotu 10°C !

1 - Očistite povrch na ktorý sa bude nálepka aplikovať tesne pred nanesením je dobre miesto pretrieť okenou, resp.iným odmasťovacím prípravkom.

2 - Dopredu si rozvrhnite ako bude obrázok rozmiestnený na celej ploche

3 - Časť prenosnej(priesvitnej) fólie aj s nálepkou odlepte od podkladového papiera tak, aby nálepka ostala na prenosnej fólií. Ak ostáva na podkladovom papieri, vráťte sa späť a pritlačte ju silnejšie o prenosnú fóliu.

4 - Preneste na požadované miesto a pritlačte odlepenú časť nálepky stierkou (príp. plochým predmetom ako je CD obal obalený v textílii). Stierkujte smerom od stredu ku krajom, aby ste vytlačili prípadné bubliny.

5 - Postupne odlepujte celý podkladový papier a zároveň pritláčajte nálepku stierkou od stredu ku krajom, až kým nenalepíte celú nálepku

6 - Odstráňte opatrne prenosnú fóliu tak, aby nálepka ostala na danom povrchu. Potom ešte raz prejdite celú nálepku stierkou. V prípade vzniku bublín tieto vytlačte od stredu smerom k okrajom, príp. prepichnite bublinu špendlíkom, alebo iným ostrým predmetom a vzduch vytlačte.

počet zobrazení: 4 958
počet hlasov: 0

komentáre

designed , 24.5.2014 o 4:20

Ovela jednoduchsie riesenie, ako nalepit samolepku bez bublin, je... Nastriekat urcene miesto cistou vodou [nechat mokre]. Odlepit zo samolepky ochranny papier, nasledne lepkavu plochu samolepky tiez nastriekat cistou vodou. [mokra samolepka nelepi, ani na ruku]. Samolepku polozit na pozadovane miesto na aute, v pohode sa da prisposobit a posuvat, kym je mokra. Potom stierkou jemne vytlacat zvysnu vodu spod samolepky. Nechat uschnut [voda sa vypari] a popripade este dobre popritlacat makkou handrou, aby sa lepsie prilepilo lepidlo. Hotovo. Zarucene ziadna bublina a drzat to bude urcite dobre.